Склади у транспортній логістиці

Складські приміщення — це невід’ємна складова будь-якого ланцюга міжнародної доставки вантажів. Вони потрібні не тільки для зберігання товарів, але й для зручного управління партіями вантажів залежно від цілі клієнта. По функціям склади розподіляються на декілька видів:

1. Довгострокове зберігання. Такі склади бувають відкритого та закритого типів. У закритих зберігаються товари лише одного власника.

2. Сезонне зберігання товарів, попит на які знижується залежно від пори року.

3. Перевантаження та розподілення. Склади, де вантажі знаходяться перед завантаженням на основний вид транспорту. Наприклад, поряд з портом чи залізничною станцією. Також тут може проходити консолідація та розформування збірних вантажів.

4. Митні склади. Тут товари знаходяться поки не пройдуть оформлення на митниці країни збуту. 

Окрім зберігання та розподілення вантажів, на складах можуть надавати ще ряд послуг: стікерування, маркування, пакування, фасування по партіях. 

Є ряд важливих характеристик, на які варто звернути увагу при виборі складу:

Наявність критих/відкритих місць для зберігання. Якщо вантаж потрібно зберігати від опадів чи сонця, треба шукати місце під дахом або навісом. 

Зберігання у правильній температурі. Не на всіх складах є кліматичні установки, тому це питання варто уточнити, якщо вантаж треба зберігати в теплі чи тільки в холоді;

Крім того, обираючи склад, варто звернути увагу, до якого класу він відноситься за міжнародними стандартами. Існують такі види складів:

A+. Одноповерхове приміщення, побудоване з негорючих матеріалів. Висота стель від 12 м. Антипилове покриття на підлозі. Відсутність колон або відстань між ними не менше 12 м. Кількість докових дверей з завантажувальними ділянками з можливістю регулювати висоту — із розрахунку 1 двері на 800 квадратних метрів.

А. Від попереднього відрізняється більш низькими стелями — до 10 м, більшою допустимою кількістю колон та меншим можливим навантаженням на підлогу. Кількість ділянок для завантаження — 1 на 1000 кв.м.

В+. Стелі — до 8 м. Кількість вантажних ділянок — 1 на 1200 кв.м.

Обидва класи А, а також B+ повинні бути оснащені системами вентиляції, опалення, пожежогасіння, сигналізації, а також стоянками для вантажівок та легкових авто. 

B. Замість ділянок з регульованою висотою допускається наявність лише пандусів. Висота стель від 6 м. Можуть бути багатоповерховими. У такому випадку мають бути оснащені вантажними ліфтами.

С. Виробниче приміщення чи утеплений ангар. Висота стель від 4 м.

D. Підвальне неопалюване приміщення.

Склади компанії UNI-LAMAN GROUP розташовані на території трьох країн. Якщо це необхідно ми знайдемо місце для зберігання Вашого вантажу у будь-якій країні.