Внутрішньопортове експедирування

Внутрішньопортовий супровід імпорту — це комплекс процедур, які здійснює експедитор для оформлення та вивозу вантажу з порту після його прибуття. Експедитор є уповноваженим представником замовника, контролює оформлення вантажу та проходження всіх необхідних перевірок. 

Послуга внутрішньопортового супроводу імпортних вантажів може включати в себе:

1. Оформлення нарядів — документів, які підтверджують дозвіл митників та представників морської лінії на вивіз вантажу з порту.

2. Отримання дозволів від ветеринарної та фітосанітарної служби, якщо це необхідно для певного виду вантажу.

3. Митне декларування. Заповнення митної декларації та сплата обов’язкових платежів залежно від виду вантажу та митного режиму.

4. Оформлення транспортних накладних на той тип транспорту, яким вантаж заберуть з порту.

5. Організація та контроль вантажних робіт. Експедитор не тільки перевірить, аби вантаж та контейнер не пошкодили під час вантажних робіт, а й організує процес таким чином, аби клієнту не довелося сплачувати штрафи за перетримання вантажу на терміналі чи за використання контейнерів довше пільгового періоду.

6. Організація зберігання товарів на терміналі.

7. Контроль проходження досмотру. Якщо портові служби відправили вантаж на додаткову перевірку, експедиторська компанія надає послуги сюрвейєра — незалежного експерта, який прослідкує, аби перевірка проходила у рамках встановлених правил та гарантує збереження вантажу.

8. Після проходження всіх перевірок — оформлення пропуску з порту.

Під час внутрішньопортового супроводу експортних товарів робота експедитора розпочинається до прибуття вантажу в порт. Головна задача на цьому етапі: підготувати документи, оформити доручення на завантаження та вірно спланувати час. У портах діє пільговий період на зберігання товарів перед завантаженням, важливо, аби вантаж не прибув занадто рано й клієнту не довелося переплачувати. Також потрібно не запізнитися із довозом, аби не затримати усю судову партію.

В обов’язки експедитора під час перевезення експорту входить:

1. Зв’язок з представником морської лінії для випуску коносамента.

2. Контроль завантаження на борт судна.

3. Оформлення вантажу на митниці й у портових службах.

4. Пломбування контейнера у присутності сюрвейєра.

5. Збір документів та передача їх клієнту після відправлення судна.

Супровід вантажів у порту слід довіряти лише досвідченим спеціалістам, які знають, з чим може стикнутися клієнт на тому чи іншому етапі. Якщо Ви бажаєте отримати безкоштовну консультацію, залишайте контактні дані у формі зворотного зв’язку.